Арда и Славия приключиха първото полувреме без гол

Арда (Кърджали) и Славия играят при резултат 0:0 на “Арена Арда”. Двубоят е първи полуфинален сблъсък за Купата на България.

Отборът на домакините ще се опита да вземе аванс в преследване на историческо достигане до финала в турнира, докато момчетата на Александър Тарханов със сигурност ще търсят гол на чужд терен, с който да си улеснят задачата.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия футболен деятел Марин Раковски.

Първите 20 минути не предоставиха сериозни опасности пред нито една от двете врати. В самото начало на срещата Ради Кирилов получи пас и опита шут от дъгата на наказателното поле, но кълбото мина високо над напречната греда. В 10-ата минута Коконов опита удар отдясно, но не затрудни Светослав Вуцов и вратарят улови без проблем.

В 30-ата минута гостите от Славия опитаха да създадат нещо интересно. След бързо изпълнено странично хвърляне топката бе подадена към Макрилос, който от около 7-8 метра се опита да стреля директно от движение, но изстрелът му се оказа неточен.

3 минути по-късно Делев получи в близост до границата на наказателното поле и чукна топката назад към Тонислав Йорданов. Нападателят на Арда стреля добре, като кълбото летеше точно под гредата. Стражът на “белите” обаче се намеси прекрасно и изби в ъглов удар.

Само няколко секунди по-късно обаче Славия организира хубава контраатака, която завърши с плътен удар от малък ъгъл на Рангелов. Иван Караджов се наложи също да показва своите способности и спаси.

В 40-ата минута и Спас Делев опита късмета си от далечна дистанция. Ударът му по земя бе опасен, но мина на сантиметри от страничния стълб.

Източник: Спортал

Източник: Нов Живот