Ергюнал Сабри от Арда бокс се прибира със златен медал от Словения

На Световния тур в МариборБългария завърши на първо място в отборното класиране

Валентина ИВАНОВА

Ергюнал Сабри, най-успешният състезател на «Арда бокс», се завръща с шампионска титла от Световния боксов тур в словенския град Марибор, което завърши на 29 октомвмри 2022 г. Състезанието е от сребърните серии към Диамантената лига на Международната боксова асоциация /ИБА/. Класирането носи точки на участниците.

Страната ни зае първото място в отборното класиране. То стана факт, благодарение на четирите титли, осигурени за нашия състав. Освен Ергюнал,в словенския град шампиони за България станаха Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (63.5 кг) и Рами Киуан (75 кг).

Ергюнал е оползотворил времето си в Марибор като е провел няколко приятелски срещи с боксьори от Сингапур, Канада, Тринидад и Тобаго. Макар че са били от по-тежка категория, кърджалиецът ги е победил, съобщи за «Нов живот» личният му треньор в «Арда бокс» Стоян Узунов.

Източник: Kardjali