BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Куп медали и отборно трето място за „Компас“ от състезания край Старозагорските бани

Сезонът в ориентирането е отворен след тримесечната забрана. Вече се проведоха няколко състезания, в които участваха и състезатели на хасковския клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“, съобщи треньорът на тима Тодор Стратиев.

В събота и неделя, 4 и 5 юли в горите край Старозагорските минерални бани се състоя надпреварата за Купите „Раднево“ и „Марица изток“, в която на старт застанаха 140 състезатели от 25 клуба от страната. Хасковският клуб „Компас 1994“ участва с 14 състезатели и в двата старта и се представи отлично. С класиране в призовите тройки се отличиха Даниел Йорданов – първи и в двата дни при 12-годишните, Виктор Цеков – първи и трети при 14-годишните, Мартин Минчев – трети при 14-годишните, Никола Делчев – трети при 12-годишните през втория ден, Ивана Йорданова – първа и втора при 16-годишните, Дияна Янева – трета и втора при 16-годишните и Мария Делчева – трета при 12-годишните през втория ден.

С доброто си индивидуално класиране хасковлии заслужиха и трето място в отборното класиране за Купа „Марица изток“.

Източник: Kardjali