Арда и Пирин завършиха 0:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet лига

Арда и Пирин не се победиха в среща от 23-тия кръг на efbet Лига, завършила 0:0. Играчите в синьо определено ще съжаляват за равенството, тъй като имаха по-добри ситуации за отбелязване.

Така те в трети пореден мач не записаха победа, което им отрежда 9-то място в класирането с 32 точки , докато „орлетата“ заемат 14-та позиция с 20 пункта.

Домакините установиха траен натиск над съперника си, след което на два пъти застрашиха вратата на гостите. Първо Иван Тилев отправи корав удар, париран от Максим Ковальов. Последва центриране от ъглов удар в наказателното поле, където защитникът Пламен Крачунов стреля с глава, но топката рикошира в гредата.

Кърджалийци пропиляха чудесна възможност да поведат в двубоя. В 26-та минута Иван Тилев центира отдясно към Тонислав Йорданов, който от непосредствена близост не успя да оцели вратата.

Въпреки доминацията на Арда, съставът на Олександър Бабич не се възползва от най-чистото си положение в края на първата част. Нападателят Юго Комано излезе на стрелкова позиция, за да насочи топката встрани от вратата.

В рамките на второто полувреме кърджалийци натикаха днешния си опонент дълбоко в половината му. С оглед сгъстената отбрана, в 84-та минута халфът Борислав Цонев реши чрез изстрел от сериозна дистанция да открие резултата, ала украинският вратар Максим Ковальов изби топката.

В заключителните минути на сблъсъка стражът блесна с невероятни спасявания, с което допринесе значително Пирин да се добере до точката.